کاهش وزن و زیبایی رابطه خطی دارند :

کاهش وزن

مشاوره پزشکی به گزارش تهران دکتر ادعاهای ضرر چربی‌های اشباع شده برای قلب، مصرف ۵ وعده غذا در روز برای کاهش وزن، چاق‌شدن با مصرف کربوهیدرات‌ها و سالم بودن غذاهای کم‌چرب مورد تردید هستند.
به‌گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه شهروند دیلی‌میل، ٧ مورد از بزرگترین ادعاهای مرتبط با مواد غذایی که مورد تردید قرار گرفته است، عبارت است از:مشاوره پزشکی

چربی‌های اشباع شده برای قلب مضر هستند
در تمام مشاوره پزشکی زندگی به انسان گفته شده که مصرف غذاهای پرچرب برای قلب و کلسترول بد است. مصرف کره، خامه، پنیر و گوشت باعث می‌شوند که انسان به آرامی به سمت یک حمله قلبی اجتناب‌ناپذیر هدایت شود. این ادعا ورای حقیقت است.

محققان در یک مطالعه با بررسی ٢١ مطالعه روی بیش از ٣۵٠‌هزار نفر به بررسی این ادعا پرداختند,١١‌هزار نفر از افراد مورد مطالعه در یک دوره زمانی حدود ١۴‌سال به بیماری قلبی مبتلا شدند. نتیجه این مطالعه نشان داد که هیچ ارتباطی میان مصرف چربی اشباع و بیماری قلبی وجود ندارد.

مصرف ۵ وعده غذا در روز موجب کاهش وزن می‌شود
مربیان قدیمی بدنسازی می‌گویند همیشه قبل از این‌که گرسنه شوید غذا بخورید و قبل از این‌که سیر شوید دست از غذا خوردن بکشید.
مربیان بدنسازی و متخصصان تغذیه ده‌ها ‌سال است مشاوره پزشکی که این شیوه را توصیه کرده‌اند، اما مطالعات نشان می‌دهند که مصرف متناوب‌تر غذا، ترکیب بدن افرادی را که تحرک ندارند تغییر نمی‌دهد.

به بیان دیگر تا زمانی که یک ورزشکار نباشید و بیش از ۶ تا ٨ ساعت در هفته ورزش نکنید با رعایت این روش نمی‌توانید وزن کم کنید. به بیان دیگر کاهش وزن مساله‌ای بیش از ماده غذایی مصرفی یا زمان مصرف غذا است.
کربوهیدرات شما را چاق می‌کند
ادعای تأثیر کربوهیدرات‌ها بر افزایش وزن تا آن‌جا پیش رفته که زمانی‌که در وعده صبحانه یک قطعه نان تست مصرف می‌کنید احساس گناه می‌کنید و همواره نسبت به تأثیر کربوهیدرات‌ها بر افزایش دور کمر مشاوره پزشکی احساس بدی دارید، اما در حقیقت زمانی که خود را در استخری از شیره افرا غرق کنید و تمام روز پنکیک و تنقلات مصرف کنید در آن صورت احتمالا درحال چاق‌کردن خود هستید. اما اگر سعی می‌کنید که غلات سبوس‌دار و کربوهیدرات‌ها با حداقل فرآوری را مصرف کنید در آن صورت نباید احساس گناه کنید.

آبمیوه سالم است
آیا تاکنون در مقابل یک کافی‌شاپ یا سوپر مارکت آبمیوه خورده‌اید؛ آبمیوه‌هایی که بیش مشاوره پزشکی از ٣٠ میوه در آنها هست نیمی کلم و نیمی اسفناج.
آیا تاکنون اندیشیده‌اید که آیا می‌توان تمام این میوه‌ها را در صورتی که آب گرفته نشدن، مصرف کرد.
آیا می‌توانید ۵ پرتقال، ٢ موز، سیب، انبه و هلو که در مقابل ما خودنمایی می‌کنند را مصرف کنید. احتمالا خیر. اما زمانی که آب این میوه‌ها گرفته می‌شوند موضوع فرق می‌کند. دیگر مشاوره پزشکی مجبور نیستند این میوه‌ها را بجوید بلکه تمام آنها در یک لیوان ریخته می‌شوند و بعد از مصرف آن باید با عواقب آن روبه‌رو شد.
مشکل خود میوه‌ها نیستند بلکه فرکتوز (شکر) حاوی آن است.

 

tehran dr.ir 16 300x114 مشاوره پزشکی و خوردن 5 وعده غذایی مناسب برای کاهش وزن

مشاوره پزشکی و خوردن ۵ وعده غذایی مناسب برای کاهش وزن

مشاوره پزشکی تحقیق محققان دانشگاه کالیفرنیای آمریکا نشان می‌دهد که مصرف زیاد فروکتوز می‌تواند باعث افزایش چربی بدن شود و اثرات منفی روی بدن شما داشته باشد.

غذاهای کم‌چرب سالم هستند
در این مقاله همچنین ادعا شده که مشاوره پزشکی مصرف چربی‌های اشباع شده برای قلب بد نیست است. در این صورت غذاهای کم‌چرب چه حکمی پیدا می‌کنند؛ در این مواد غذایی آنها فقط چربی‌های بد حذف شده‌اند.
براساس این ادعا برای درست کردن مواد غذایی کم‌چرب، چربی یا در برخی موارد قند از این مواد غذایی حذف می‌شود و در عوض این محصولات را پر از مواد شیمیایی می‌کنند که بیشتر آنها برای بدن مضر هستند و در این میان بزرگترین مقصر «آسپارتام» است. این درحالی است مشاوره پزشکی که تاکنون پزشکان بارها با قاطعیت اعلام کرده‌اند که غذاهای کم‌چرب برای سلامتی بدن و قلب ضروری است.
شمارش کالری اشتباه است
براساس این گزارش، هر شمارش کالری که تاکنون انجام داده‌اید، اشتباه است.
سال‌هاست که گفته شده شمارش کالری بسیار مهم است و هر روز شما وقت زیادی را صرف شمارش کالری، خواندن برچسب موادغذایی می‌کنید. اما مشاوره پزشکی درواقع در انتهای روز شمارش کالری هیچ تاثیری ندارد، زیرا تمام کالری‌ها تأثیر برابر ندارند.
برای مثال ۵٠٠ کالری ناشی از مصرف استیک برای سلامتی بسیار بهتر از مصرف ۵٠٠ کالری شکلات است.
در حقیقت مصرف هر دو اینها کالری برابری ایجاد می‌کند اما یکی از آنها یک غذای سالم مملو از مواد معدنی ضروری، ویتامین‌ها و چربی‌ها است درحالی‌که دومی تنها یک تکه شکلات است.

سبزیجات و روغن‌های دانه‌های گیاهی سالم هستند
می‌توان گفت که هر چیزی که تصفیه می‌شود یا به میزان مشاوره پزشکی بسیار پردازش می‌شود یا در کارخانه مواد افزودنی بسیاری به آن زده می‌شود، سالم نیست و این موضوع در مورد روغن‌های دانه‌های گیاهی، روغن سبزیجات یا مارگارین‌ها که با آنها پخت و پز می‌کنیم نیز صحت دارد.
این مواد به‌عنوان روشی برای کم کردن خطر ابتلا به بیماری قلبی به شما فروخته می‌شوند و یک گزینه سالم‌تری برای استفاده از روغن‌های پخت‌وپز مملو از چربی و کره به شمار می‌روند.
در این موضوع ادعا شده است مواد کم‌چرب موجب مشاوره پزشکی بروز مشکلاتی می‌شوند که تصور می‌شود باید موجب برطرف کردن آن شوند. مطالعات نشان می‌دهند که خطر ابتلا به بیماری قلبی و افزایش تورم در بدن به دلیل سطح بالای چربی‌های اشباع نشده ازجمله امگا۶ است.

کاشت مو

16 Dec 2019