یک رژیمی غذایی برای زیبایی بیشتر , کاهش وزن و لاغری شکم و پهلو ها

رژیم غذایی برای لاغری شکم و پهلو

افرادی که چربی شکمی بیش از حد دارند، در معرض خطر بالایی هستند. رژیم غذایی مناسب می تواند به لاغری شکم و پهلو کمک کند. چربی شکم و پهلو مزاحمی است که باعث می شود لباس هایتان تنگ شود. چربی ناحیه شکم به عنوان چربی احشایی نامیده می شود و به طور جدی برای سلامتی شما مضر است.این نوع چربی یک عامل خطر برای دیابت نوع 2 و بیماری قلبی است. بسیاری از سازمان های سلامت از BMI (شاخص توده بدنی) استفاده می کنند تا وزن را طبقه بندی کنند و خطر ابتلا به بیماری متابولیکی را پیش بینی کنند. با این حال،BMI ممکن است گمراه کننده باشد. افرادی که چربی شکمی بیش از حد دارند، در معرض خطر بالایی هستند، حتی اگر در کل لاغر به نظر می آیند. اگر چه لاغری ناحیه شکم و پهلو می تواند دشوار باشد، اما برای لاغری شكم، می توان از روش های مختلفی به همراه رژیم غذایی مناسب استفاده کرد. در اینجا راهنمایی های موثری برای داشتن یک رژیم لاغریمناسب برای لاغری شکم و پهلو آورده ایم.

برنامه ی رژیم غذایی برای کاهش وزن

با استفاده از نکات زیر می توانید علاوه بر کاهش وزن، چربی ناحیه شکم و پهلوی خود را کاهش دهید.

• مقدار زیادی فیبر محلول در رژیم غذایی خود داشته باشید.

مصرف فیبر محلول در رژیم غذایی، باعث جذب آب می شود و ژلی را تشکیل می دهد که عبور غذا از سیستم گوارش را آسان می کند. مطالعات نشان می دهد این نوع فیبر چون باعث می شوند شما به صورت طبیعی احساس سیری کنید باعث کاهش وزن می شود. همچنین ممکن است مقدار کالری که بدن از مواد غذایی جذب می کند را نیز کاهش دهد.رژیم غذایی حاوی مقدار زیادی فیبر محلول به کاهش چربی شکم کمک می کند. مطالعات  انجام شده روی 1100 بزرگسال نشان می دهد  که افزایش هر 10 گرم فیبر محلول، چربی شکم طی 5 سال به میزان 3.7 درصد کاهش می یابد. سعی کنید مصرف مواد غذایی با فیبر بالا را در رژیم غذایی خود افزایش دهید. منابع عالی فیبر محلول شامل تخم کتان، نودل شیراتاکا، جوانه ی بروکسل، آووکادو، سبزی و توت سیاه است.

رژیم غذایی لاغری شکم و پهلو


• رژیم غذایی با میزان پروتئین بالا داشته باشید.

پروتئین مواد مغذی بسیار مهمی برای کنترل وزن و لاغری است. وجود پروتئین بالا در رژیم غذایی باعث آزاد شدن هورمون پرفیوم می شود که سبب کاهش اشتها و سیری می شود. پروتئین همچنین میزان متابولیسم را افزایش می دهد و باعث می شود حین رژیم غذایی کاهش وزن توده عضلانی را حفظ شود. بسیاری از مطالعات نشان می دهد که افرادی که پروتئین بیشتری در رژیم غذایی خود دارند نسبت به کسانی که رژیم غذایی آن ها میزان پروتئین زیادی را شامل نمی شود، چربی کمتری در ناحیه شکم دارند اطمینان حاصل کنید که رژیم غذاییتان در هر وعده ی غذایی شامل یک منبع پروتئین ، مانند گوشت، ماهی، تخم مرغ، لبنیات یا آجیل  باشد.

رژیم غذایی سالم روزانه


• سطح استرس خود را کاهش دهید.

استرس می تواند باعث ایجاد چربی شکم شود و باعث ترشح کورتیزول یا همان هورمون استرس توسط غده فوق کلیه می شود. تحقیقات نشان می دهد استرس بالا باعث افزایش اشتها و ذخیره سازی چربی شکم می شود. علاوه بر این زنانی که در حال حاضر شکم و پهلو دارند، در پاسخ به استرس، کورتیزول بیشتری تولید می کنند. افزایش کورتیزول به افزایش چربی در اطراف شکم می افزاید. برای کمک به کاهش چربی شکم، روی فعالیت های لذت بخش که باعث کاهش استرس می شود، متمرکز شوید. تمرین یوگا و مدیتیشن می توانند روش های موثری باشند.

برنامه ی رژیم غذایی برای کاهش وزن


• میزان مصرف مواد غذایی شیرین را در رژیم غذایی خود کاهش دهید.

شکر حاوی فروکتوز است که در هنگام مصرف بیش از حد به بیماری های مزمن مرتبط است. این بیماری ها شامل بیماری قلبی، دیابت نوع 2، چاقی و بیماری کبدی است. همچنین مطالعات نشان می دهد که چربی شکم با مصرف بیش از حد شکر در ارتباط است. میزان قند حتی قند های سالم مثل عسل باید در رژیم غذایی کاهش یابد.

رژیم غذایی لاغری سریع


• مصرف کربوهیدرات را در رژیم غذایی خود کاهش دهید.

کاهش مصرف کربوهیدرات می تواند به کاهش چربی شکم و پهلو کمک کند. رژیم های غذایی حاوی میزان  کربوهیدرات کم تر از  50 گرم در روز باعث کاهش وزن چربی شکم در افراد دارای اضافه وزن، افراد مبتلا به دیابت نوع 2 و زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک می شود. شما مجبور نیستید رژیم غذایی با کربوهیدرات کم را دنبال کنید. برخی تحقیقات نشان می دهد که صرفا جایگزین کردن کربوهیدرات های تصفیه شده با کربوهیدرات های نشاسته ای بدون فراوری در رژیم غذایی خود می تواند به بهبود متابولیک و کاهش چربی شکم کمک کند.

رژیم لاغری


• آبمیوه را از رژیم غذایی خود حذف کنید.

اگر چه آبمیوه ویتامین ها و مواد معدنی را برای بدن فراهم می کند، اما مانند سودا و سایر نوشیدنی های شیرین دارای قند است. نوشیدن مقادیر زیاد آب میوه می تواند خطر افزایش چربی شکم را داشته باشد. 248 گرم آب سیب غیر شیرین حاوی 24 گرم شکر است که نیمی از آن فروکتوز است. برای کمک به کاهش چربی شکم و پهلو و لاغر شدن ناحیه میانی بدن، آب میوه را با آب جایگزین کنید، آب به همراه لیمو ترش بهترین گزینه است.

رژیم غذایی برای کاهش چربی شکم


• چای سبز را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

چای سبز یک نوشیدنی استثنایی سالم است. که شامل کافئین و آنتی اکسیدان است، که هر دو به نظر می رسد به افزایش سوخت و ساز بدن کمک می کنند.

نوشته‌های تازه

16 Oct 2019