راهکارهایی به ظاهر ساده ولی عملی برای جوانسازی پوست

جوان سازی پوست

مشاوره پزشکی به گزارش تهران دکتر روند پیری در تمام اندام ها و اعضا حتی ابعاد میکروسکوپی داخل بدن، رخ می دهد. استفاده از کرم های متفاوت، رنگ کردن موی سر و… راهکارهای موقت برای جوان سازی پوست  است. اما راهکارهایی هم وجود دارد که از طریق آن می توانیم روند پیری را کند کنیم.مشاوره پزشکی

تقسیم سلول ها را بهتر بشناسید

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان، تقسیم سلول ها برای جایگزین کردن سلول های جدید با سلول های قدیمی ضروری است. در این روند، تلومرز مانع از مشاوره پزشکی فرسودگی DNA سلولی هنگام تکثیر سلول ها می شود و میتوکندری نیز انرژی تولید و به بدن کمک می کند تا تکثیر سلول انجام شود.

تقویت تغذیه

مشاوره پزشکی سرماخوردگی که در دوره کودکی ظرف چند روز برطرف می شود، در میانسالی باعث می شود یک هفته کامل در رختخواب بمانید زیرا سیستم ایمنی در حال پیر شدن است. با بالا رفتن سن، سیستم ایمنی ضعیف می شود زیرا سلول های T ما در حال پیر شدن است. در نتیجه به سرماخوردگی، سرطان و… مستعدتر می شویم.

این افت عملکرد سلول های T مشاوره پزشکی با مولکولی به نام P38MAPK ارتباط داده شده است. با کاهش و توقف این توانایی سلول های T عملکرد میتوکندری افزایش می یابد. خبر خوب این است که P38MAPK از طریق میزان کم مواد مغذی فعال می شود. در نتیجه محققان به این نتیجه رسیده اند که روند پیری با غذایی که می خوریم، ارتباط دارد.

مشاوره پزشکی و ۶ راه جوانسازی پوست

ورزش

ورزش تنها یک نسخه عالی برای رفع مشکلات جسمی نیست بلکه می تواند شروع جوانی هم باشد. محققان دریافته اند، برنامه غذایی نامناسب نه تنها روند پیری سلولی را تسریع مشاوره پزشکی می کند بلکه از آسیب دیدگی سلولی نیز پیشگیری نمی کند. ورزش تعداد میتوکندری و فعالیت متابولیکی آنها را افزایش می دهد.

کاهش وزن

کاهش وزن تاثیر زیادی روی سلول می گذارد. چاقی مفرط، اثر نامطلوبی روی سلامت دارد و باعث پیری زودرس و کاهش طول عمر می شود. اما با کاهش وزن طول تلومرز افزایش می یابد.مشاوره پزشکی

مدیتیشن

مدیتیشن منظم باعث کاهش ۱۷ درصدی مشاوره پزشکی استرس می شود. از بین بردن استرس گام مهمی در مقابله با روند پیری است زیرا استرس مانند ماده شیمیایی بنزین یا دود سیگار سمی است. علاوه بر آن مدیتیشن باعث طولانی شدن تلومرز نیز می شود.

گیاهان دارویی مصرف کنید: برخی پزشکان، گیاهانی مانند ژینکوبیلبوا را برای سلامتی تلومرزها توصیه می کنند.

بایستید

برای محافظت از تلومرزها از جای خود بلند شوید. محققان دریافته اند، هرچه زمان کوتاه تری بنشینید تلومرزها نیز عمر طولانی تری می کنند. در واقع برای محافظت از تلومرزها ایستادن از ورزش کردن مهم تر است. بنابراین کارهایی مانند تماشای برنامه تلویزیون، بررسی ایمیل، تماس گرفتن با دوست را می توان ایستاده انجام داد.

نوشته‌های تازه سایت کلینیک پیشگام

16 Dec 2019